Informace pro návštěvníky

Svatby a pronájmy

Unikátní prostory zámku Valtice skýtají možnosti pro pořádání společenských a kulturních událostí, svateb, firemních večírků, oslav či konferencí i focení v nádherných interiérech a exteriérech.

Parkování

Placené parkování je možné přímo na náměstí Svobody ve Valticích, cca 150 metrů od zámku.

Další placené parkoviště, v ulici Sklepní, jen několik metrů od zámku, najdete nalevo od zámeckých schodů, vedle vstupu do Bylinkové zahrady, má však omezenou kapacitu.

Parkoviště pro autobusy se nachází v ulici Mikulovská. 

Své vozidlo můžete zaparkovat také v ulici Klášterní nebo v prostoru za Sporthalou.

Všechna uvedená parkoviště jsou vyznačená na mapce.

Přístupnost

Bezbariérový přístup je umožněn do prostorů v přízemí zámku, což jsou informační centrum a obchod, čestné i vnitřní nádvoří včetně kavárny, vinotéky, WC. Bezbariérově se lze dostat také do zámeckého divadla, Zimní jízdárny, Španělské konírny a na zámecké terasy na městem Valtice.

Hlavní prohlídkový okruh je v 1. patře zámecké budovy, není možno zajistit bezbariérový přístup.

Zvířata

Pohyb v areálu zámku je možný pouze s domácími mazlíčky na vodítku.

Do prohlídkových okruhů, expozic a výstav není vstup se zvířaty možný, výjimečně je povolen vstup s malým psíkem v tačce.

Cyklisté

V celém areálu je zákaz jízdy na kole, segway, koloběžce apod.; vedení kola je povoleno v zámeckém parku a terasách (označeno dopravními značkami).

Do centrální části zámku je zákaz vstupu s jízdním kolem SZ Valtice. Opírání/odkládání kol o zeleň, fasády, balkony je pod pokutou 1 000 Kč.

Před zámkem je úschovna pro 100 jízdních kol, kde je možné kolo za poplatek odložit. Poplatek je 10 Kč, kdy účtenku je možné uplatnit jako slevu v zámeckém obchodě nebo ve stánku s občerstvením na zámeckém dvoře.

Pro děti

Přebalovací pult k dispozici v prostoru toalet u zámecké jízdárny.

Občerstvení

V areálu zámku je několik možností občerstvení. Na vnitřním nádvoří najdete čokoládovnu Chokolito, na zámeckém dvoře stánek s rychlým občerstvením a přízemí zámecké budovy vinotéku se bohatým sortimentem vín VOC Valtice a liechtensteiského knížecího vinařství.

Kontakty